Rukometni savez
Crne Gore

"Lavovi" u nekompletnom sastavu poraženi i od Slovenije

seniori
Crna Gora doživjela drugi poraz na "Kroacija kupu" u Poreču, Slovenija slavila 37:32 protiv nekompletnog sastava "lavova".

Crna Gora je doživjela i drugi poraz na "Kroacija kupu" u Poreču, ponovo u nekompletnom sastavu. Slovenija je slavila 37:32.

Zbog povreda koje nijesu ozbiljnije prirode, poštedu su dobili kapiten Mirko Radović i njegov prezimenjak - Luka, pa je na desno krilo morao bek Risto Vujačić.

Ponovo je selektor Vlado Šola dao priliku svim igračima, u nastavku i golmanu Nikoli Matoviću, a Slovenija put ka pobjedi trasirala na početku drugog poluvremena.

Prethodno je Crna Gora u prvih 30 minuta u nekoliko navrata imala prednost.

Slovenija je međutim, preokrenula u finišu prvog poluvremena i u nastavku pokazala da je bolji tim, iako raduje što su naši momci igrali maksimalno do kraja.

Iako dva puta poražena, Crna Gora iz Poreča se vraća nakon što je pokazala mnogo pozitivnih stvari, uz ocjenu da ima dovoljno vremena i prostora da se neki segmenti u igri podignu na veći nivo.

Vuko Borozan i Vuk Lazović najefikasniji sa po pet golova.

Nebojša Simić upisao je osam odbrana u prvom poluvremenu, a Nikola Matović sedam u nastavku.