"Lavovi" posustali u finišu, Hrvatska slavila u sjajnoj atmosferi u Poreču

Hrvatska u finišu slomila otpor Crne Gore i slavila (29:25) na startu "Kroacija kupa", Slovenija protivnik u petak u 17 sati.

Odlično izdanje „lavova“ protiv sjajnog protivnika, pred tri hiljade gledalaca u Poreču, ali poraz (29:25) od Hrvatske na startu "Kroacija kupa". Nezasluženo visok poslije svega što je viđeno tokom 60 minuta velike borbe.

Domaćin je u finišu meča slomio otpor "lavova", ali ova igra uliva samopouzdanje. Crna Gora sa ovakvom igrom može da se nada dobrim rezultatima na Evropskom prvenstvu...

Selektor Vlado Šola je dosta rotirao, dao priliku gotovo svim igračima koji su bili u sastavu, ali je ritam bio odličan tokom čitavog meča.

Crna Gora je nakon sjajnog početka drugog poluvremena vodila 18:15 u 37. minutu.

Neizvjesno je bilo do posljednja tri minuta, kada je domaćin slomio otpor "lavova".

Miloš Vujović je bio najefikasniji sa osam golova, njegov prezimenjak Branko je dao četiri, po tri Vasilije Kaluđerović i Luka Radović, Aleksandar Bakić dva, a Arsenije Dragašević, Čavor, Borozan, Vujačić i Grbović po jedan.

Odličan je bio i Nebojša Simić sa čak 16 odbrana.

Kod domaćih najefikasniji su bili Mario Šoštarić sa šest i Zvonimir Srna sa pet pogodaka.

Crna Gora u petak, takođe u 17 sati, igra protiv Slovenije.