Crna Gora sedma na planeti! Sjajan rezultat "lavica" na sjeveru Evrope

Crna Gora je ostvarila treći najbolji rezultat na prvenstvima svijeta, nakon 5. mjesta u Japanu (2019) i 6. mjesta u Njemačkoj (2017).

Crna Gora je 7. na planeti!

U duelu u kojem su kontrolisale dešavanja tokom svih 60 minuta, pobjeda protiv Češke (28:24) u posljednjem meču na Svjetskom prvenstvu za uspješan kraj šampionata na kojem su nove "lavice" pokazale da je Crna Gora elita svjetskog rukometa.

5 pobjeda

4️ poraza - od kojih su 3️ bila sa razlikom do 3️ gola

3️. najbolji rezultat Crne Gore na prvenstvima svijeta, ovo je bio sedmi nastup na planetarnoj smotri

Itana Grbić najefikasnija sa sedam golova, Marina Rajčić sjajna sa 13 odbrana i proglašena je za igračicu utakmice.

Tim Bojane Popović je sjajno počeo meč, poveo 7:2, a onda je uslijedio jedini 10-minutni period slabije igre.

Čehinje su to iskoristile da izjednače na 7:7, ali su se poslije toga sve pitale djevojke u zelenim dresovima.

Na poluvremenu je bilo četiri razlike (14:10), a u nastavku nekoliko puta rekordnih plus šest.