"Lavice" ubjedljive protiv Kameruna u Helsingborgu

Izabranice selektorke Bojane Popović su u Helsingborgu opravdale ulogu favorita protiv Kameruna - slavile su 25:11 na startu Svjetskog prvenstva.

Ozbiljan pristup i rutinska pobjeda "lavica" na startu Svjetskog prvenstva.

Izabranice selektorke Bojane Popović su u Helsingborgu opravdale ulogu favorita protiv Kameruna - slavile su 25:11 u duelu u kojem je bila očigledna razlika u kvalitetu.

Kolika je razlika u kvalitetu govori i to da je Kamerun prvi gol (za 9:1) postigao tek nakon 24 minuta i 26 sekundi.

U nastavku je afrički tim makar u napadu popravio utisak, ali ni plus 14 na kraju ne oslikavaju koliko je naš nacionalni tim bio dominantan na premijeri.

Ivona Pavićević je bila najefikasnija sa pet golova, četiri je postigla Dijana Mugoša, po tri Jelena Despotović i Itana Grbić.

Po dva puta su pogađale Anastasija Marsenić, Matea Pletikosić, Nina Bulatović i Bobana Klikovac, a po jednom Tanja Ivanović i Đina Malović.

Marta Batinović branila je u prvom poluvremenu i upisala 11 odbrana, dok je Marina Rajčića u nastavku upisala šest intervencija.

Izabranice Bojane Popović naredni meč igraju u subotu kada je rival Paragvaj - i u tom susretu je Crna Gora apsolutni favorit.