"Lavovi" ubjedljivi protiv Rumunije uz odlično izdanje u drugom poluvremenu

Crna Gora je slavila ubjedljivu pobjedu (38:28) protiv Rumunije u prijateljskom meču u dvorani „Verde“.

Odlično izdanje u drugom poluvremenu donijelo je izabranicima selektora Vlada Šole pobjedu sa dvocifrenom razlikom protiv tima koji sa klupe predvodi legendarni trener Ćavi Paskval, što je lijepa uvertira pred okupljanje krajem decembra i početak priprema za EHF Euro 2024.

Iako su naši momci vodili u najvećem dijelu meča, Rumunija je držala priključak do 40. minuta.

Na krilima Dragaševića koji je postigao tri gola, Crna Gora je uhvatila zalet, a do kraja meča došla do ubjedljive pobjede protiv tima koji će takođe, nastupiti na EHF Euro 2024.

Miloš Vujović i Vasilije Kaluđerović postigli su po devet golova, dok su Aleksandar Bakić i Stefan Čavor postigli po tri.

Nikola Matović je imao sedam, Haris Suljević dvije, a Nebojša Simić jednu odbranu.

Reprezentacija će i u petak trenirati u Podgorici, a na okupu će ponovo biti od 20. decembra, kada počinju pripreme za Evropsko prvenstvo.