Nova ubjedljiva pobjeda "lavica" u kvalifikacijama za EHF Euro 2024

Crna Gora u Šumenu savladala Bugarsku (34:20) i nakon dva kola nalazi se na čelu kvalifikacione grupe sa maksimalna četiri boda.

Crna Gora je ostvarila drugu pobjedu sa dvocifrenom razlikom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo naredne godine.

Nakon Turske, "lavice" su u Šumenu savladale Bugarsku (34:20) i već nakon dva kola, jasno je da osmo učešće na prvenstvima Evrope ne može da im izmakne.

Ponovo su izabranice Bojane Popović dodale gas u nastavku - Bugarska je držala priključak i bila na minus dva nakon prvog poluvremena (13:11).

A onda je sve riješeno na početku nastavka - poslije osam vezanih golova našeg tima, u 39. minutu razlika je prvi put bila dvocifrena (21:11). Do kraja meča jedina dilema bila je konačna razlika.

U strijelce se upisalo 12 gračica - Matea Pletikosić i Nina Bulatović bile su najefikasnije i postigle su po šest golova.

Debitovala je i Nikolina Marković i pogodila iz sedmerca.

Marina Rajčić i Marta Batinović upisale su po osam odbrana.

Crna Gora će naredni meč u kvalifikacijama odigrati 28. februara kada gostuje Srbiji.

Ali prije nastavka kvalifikacija veliki izazov očekuje naše djevojke od 30. novembra kada počinje Svjetsko prvenstvo čiji domaćini su Danska, Norveška i Švedska.