"Lavice" silovite na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Crna Gora ubjedljiva protiv Turske (39:23) na startu kvalifikacija za EHF Euro, u nedjelju u gostima protiv Bugarske.

Sjajan start "lavica" u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo naredne godine.

Ubjedljiva pobjeda protiv Turske (39:23) na premijeri, odlična je najava novog ciklusa i prvi korak ka osmom na smotrama najboljih selekcija Evrope.

Od starta je bila evidentna razlika u kvalitetu, iako je Turska držala priključak u prvom poluvremenu poslije kojeg je Crna Gora imala 2 gola prednosti – 16:14.

U nastavku su "lavice" bile silovite, a na krilima sjajne Dijane Mugoše u 45. minutu došle su do dvocifrene prednosti – 27:17, pa je do kraja bilo vremena i za egzibiciju i debi Jelene Vukčević u dresu seniorske reprezentacije.

Mugoša je bila najefikasnija sa osam golova, Nina Bulatović je postigla šest, Tatjana Brnović i Itana Grbić po pet, a Jelena Despotović četiri.

Sjajna na golu bila je Marta Batinović koja je svih 11 odbrana upisala u drugom poluvremenu, dok je Marina Rajčić imal pet intervencija.

CRNA GORA - TURSKA 39:23 (16:14)

Podgorica - „Bemax arena”. Gledalaca: 800. Sudije: Cipov i Klus (Slovačka). Sedmerci: Crna Gora 2 (2), Turska 3 (2). Isključenja: Crna Gora 12, Turska 6 minuta.

Crna Gora: RAJČIĆ (pet odbrana), Batinović (11 odbrana), Marsenić, Pletikosić, Godeč 2, Mugoša 8 (1), J. Vukčević, Ćorović 2, Popović, MALOVIĆ 3, BRNOVIĆ 5, BULATOVIĆ 6, DESPOTOVIĆ 4, Raičević 2 (1), PAVIĆEVIĆ 2, GRBIĆ 5.

Turska: GOKER (pet odbrana), Bembejaz (četiri odbrane), KARAČAM 2 (1), ISKIT-ČALIŠKAN 6 (1), Tugel 2, BOZDOGAN, Akgun-Gektepe 2, TURKOGLU 2, Jilmaz 1, GOKDEMIR 2, Hosger 1, Ajdemir 1, Kara, DEMIRČELEN 2, Ulukoz 1, Kučukjildiz 1.