Crna Gora u razigravanju za plasman od 5. do 8. mjesta

I drugi poraz u glavnoj rundi doživjele su izabranice trenera Tatjane Jeraminok, jer su nakon Hrvatske, izgubile i od Srbije (21:19).

Crna Gora će igrati za plasman od 5. do 8. mjesta na Evropskom prvenstvu za igračice do 17 godina u Podgorici.

I drugi poraz u glavnoj rundi doživjele su izabranice trenera Tatjane Jeraminok, jer su nakon Hrvatske, izgubile i od Srbije (21:19) u duelu koji je odlučen u neizvjesnoj završnici.

U posljednjih deset minuta, Srbija je ušla sa minimalnom prednošću (16:15), ali je Crna Gora preokrenula i posljednji put vodila u 52. minutu, kada je pogodila Delić.

Protivnik je međutim, bio bolji u trenucima odluke, a pitanje pobjednika riješio je minut i 15 sekundi prije kraja, kada je poveo 21:18.

Elena Mitrović je proglašena za igračicu utakmice u našem timu sa četiri gola, a isti učinak imala je i Dunja Jolić.

Četvrtak je slobodan dan na Evropskom prvenstvu, a Crna Gora prvi meč u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta, odigraće u petak.