Pobjeda kadeta na startu Predsjedničkog kupa na Svjetskom prvenstvu u Hrvatskoj

Generacija koju predvodi trener Draško Mrvaljević savladala je Meksiko 28:27 u duelu koji je odlučen u uzbudljivoj završnici.

Crna Gora je ostvarila pobjedu na startu Predsjedničkog kupa, tj. u borbi za plasman od 17. do 32. mjesta na Svjetskom prvenstvu za igrače do 19 godina u Hrvatskoj.

U posljednjih pet minuta naime, ušlo se sa neriješenim rezultatom (24:24), a naša reprezentacija sa tri vezana gola (dva Bakića i jedan Feke), u 57. minutu stigla je do nedostižna tri gola prednosti – 27:24.

Milorad Bakić je bio najefikasniji sa šest golova, dok su Darko Đurković, Andrija Radovanović i Filip Gazdić postigli po pet.

Lazar Sredanović je upisao devet, a Savo Vujović šest odbrana.

Crna Gora u utorak (15.30 sati) će igrati protiv Čilea.

Ukoliko ostvare i drugu pobjedu u razigravanju, naši kadeti bi se borili za plasman od 17. do 20. mjesta.