Rukometni savez
Crne Gore

Budućnost Bemax opravdala ulogu favorita i osvojila Kup Crne Gore

seniori
Izabranice Bojane Popović u finalu u "Bemax areni" savladale su Rudar 34:17 (16:10) i osvojile 17. trofej pobjednika Kupa.

Ženski rukometni klub Budućnost Bemax opravdao je ulogu favorita i osvojio trofej Kupa Crne Gore - izabranice Bojane Popović u finalu u "Bemax areni" savladale su Rudar 34:17 (16:10).

To je 17. trofej pobjednika Kupa za najbolji crnogorski klub, koji je i ove sezone osvojio duplu krunu.

Trofej kapitenki Mileni Raičević uručio je predsjednik Rukometnog saveza Crne Gore Petar Kapisoda.

Rudar je u finalu parirao do sredine prvog poluvremena, Budućnost Bemax je u 20. minutu povela 11:6, na odmoru je bilo 16:10, a i u nastavku održavala sigurnu prednost i očekivano došla do trofeja.

Ivana Godeč bila je igračica utakmice sa šest golova, koliko je postigla i Adriana Kardoso.

U redovima Rudara, najefikasnija je bila Jelena Vukčević sa četiri gola.