Previše grešaka da bi se napravilo čudo, Francuska ubjedljiva u Krakovu

Francuska slavila (35:24) u Krakovu na startu glavne runde Svjetskog prvenstva.

Velesila kao što je Francuska ne prašta greške, "lavovi" su ih danas imali previše da bi napravili senzaciju...

Olimpijski šampion je slavio na startu glavne runde, a naša reprezentacija se oprostila od snova o prolasku u četvrtfinale – u „Tauron areni“ u Krakovu bilo je 35:24.

Otpor je trajao do početka drugog poluvremena, iako je već nakon prvih 30 minuta bilo jasno da je napravljeno previše grešaka, da bi moglo da se desi čudo.

Golman Francuske Žerar upisao je 15 odbrana (od toga tri sedmerca) do sredine drugog poluvremena i trasirao put ka pobjedi svog tima, dok je Ričardson bio nezadrživ u napadu sa 10 golova.

Najbolji igrači našeg tima nisu imali svoj dan, a najefikasniji je bio Miloš Božović sa 6 golova. Po tri su postigli Aleksandar Bakić, Branko Vujović, Mirko Radović i Božo Anđelić.

Crna Gora u petak će igrati protiv domaćina Poljske.