Veličanstvena noć u Ljubljani, "lavice" osvojile medalju poslije 10 godina!

Crna Gora savladala Francusku (27:25) u meču za treće mjesto, poslije 10 godina medalja sa velikih takmičenja stiže u našu državu.

Crna Gora ponosna budi! "Lavice" se u domovinu vraćaju sa bronzanom medaljom sa Evropskog prvenstva!

3. medalja sa najvećih takmičenja sada je tu!

10 godina čekalo se na medalju sa velikih takmičenja

10 godina čekalo se na pobjedu protiv olimpijskog šampiona

I sve je stalo u 70 minuta velike borbe u "Areni Stožice" i jednostavno nije moglo da bude drugačije nakon drame koja je otišla u produžetke...

U sjajnoj atmosferi koju su priredili naši navijači, osjećaj je bio kao da se igra u Podgorici, "lavice" odigrale herojski meč, a Francuska morala da padne – bilo je 27:25!

Imala je Crna Gora srebro sa Olimpijskih igara 2012. i zlato sa Evropskog prvenstva iz Beograda iste godine, a večeras je uzela bronzu u fenomenalnoj atmosferi u "Stožicama".

Jovanka Radičević završava reprezentativnu karijeru na najljepši mogući način.

Selektorka Bojana Popović rođendan proslavlja sa medaljom!

Kakva noć! Kakva emocija! Kakva pobjeda heroina nacije...

Crna Gora je čitavo drugo poluvrijeme vodila, imala i tri gola prednosti, ali je u finišu uslijedio mali pad, "lavice" su ispustile tri gola viška (20:17), a Francuskinje u 57. minutu preokrenule - 21:20.

Uslijedio je uzbudljiv finiš, Crna Gora je preokrenula i imala gol prednosti (22:21), ali je u pogriješila u napadu, a Itana Grbić nepropisno zaustavila napad Francuskinja, pa je dobila direktan crveni karton. Francuskinje su dobile sedmerac, realizovale ga, pa je meč otišao u produžetke, u kojima nije bilo dileme. Crna Gora je uspjela, "lavice" su izdržale i još jednom ispisale istoriju.

Najefikasnije su bile Đurđina Jauković i Jovanka Radičević sa po šest golova.

Na golu je briljirala Marta Batinović, koja je u 16. minutu ušla u igru.