Rukometni savez
Crne Gore

"Lavovi" ubjedljivom pobjedom počeli kvalifikacije za EHF Euro 2024

seniori
Crna Gora u sjajnoj atmosferi u "Bemax areni" savladala Kosovo (29:20) na startu kvalifikacija za EHF Euro 2024.

„Lavovi“ su na najbolji način počeli kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj 2024. godine – u sjajnoj atmosferi prepune „Bemax arene“ savladali su Kosovo 29:20 (15:9).

U duelu u kojem su bili apsolutni favoriti, izabranici selektora Zorana Roganovića od starta su dominirali u svim segmentima i došli do ubjedljive pobjede koja je odlična uvertira pred gostovanje u Sarajevu, gdje će u nedjelju protiv Bosne i Hercegovine igrati možda i najvažniji meč u kvalifikacijama.

Nebojša Simić ponovo sjajan na golu sa 14 odbrana, dok je Miloš Vujović osam puta zatresao mrežu rivala. Još devet igrača upisalo se u listu strijelaca.

Kosovo je dva puta imalo minimalnu prednost (2:1, 3:2), posljednje izjednačenje viđeno je u 5. minutu (3:3), nakon čega je uslijedila serija od sedam golova za vođstvo (10:3) i to preko Miloša Vujovića.

Kosovo je u 28. minutu prišlo na tri gola (12:9), ali je uslijedio odgovor „lavova“ – seriju od tri vezana gola zaključio je Miloš Vujović, koji je sedmim pogotkom na asistenciju Nebojše Simića postavio konačnih 15:9 nakon prvih 30 minuta.

I u nastavku sigurna igra našeg tima, dvocifreno vođstvo prvi put u 43. minutu (23:13) i prva dva boda na putu ka novom učešću na smotri najboljih selekcija Evrope.

CRNA GORA - KOSOVO 29:20 (15:9)

Podgorica - „Bemax arena”. Gledalaca: 2.200. Sudije: D. Bolić i K. Hurih (Austrija). Sedmerci: Crna Gora 5 (3), Kosovo 3 (2). Isključenja: Crna Gora 6, Kosovo 4 minuta.

Crna Gora: Matović, N. SIMIĆ (13 odbrana i sedmerac), Bakić 3, M. VUJOVIĆ 8 (1), Lazović, ČEPIĆ 3, B. VUJOVIĆ 4, RADOVIĆ, Kaluđerović, S. Vujović 4, Ševaljević 2 (2), B. Simić, Lasica 1, Vujačić 1, ANĐELIĆ 1, GRBOVIĆ 2.

Kosovo: Gerbeši (12 odbrana i dva sedmerca), BERIŠA (jedna odbrana), JUPA 3, DRE. TAHIRUKAJ 4, Muškoljaj, Ćuni 2, Mustafa, DRI. TAHIRUKAJ 5 (2), ŠABANI, Mućoli, GEGAJ 4, Ramadani, Bašoli, ĐUKA 2, Tači, Zena.