Crna Gora zauzela 12. mjesto na Evropskom prvenstvu u Podgorici

Tim koji predvode Nedim Selmanović i Draško Mrvaljević u meču za plasman poražen je od Slovenije 28:26.

Crna Gora je zauzela 12. mjesto na Evropskom prvenstvu u Podgorici - tim koji predvode Nedim Selmanović i Draško Mrvaljević u meču za plasman poražen je od Slovenije 28:26.

Naš nacionalni tim nastup na smotri 16 najboljih selekcija Starog kontinenta završio je sa dvije pobjede i pet poraza, uz ispunjenje primarnog cilja - opstanak u elitnon rangu evropskog rukometa.

Crna Gora je imala mininalnu prednost nakon prvog poluvremena (12:11), u nastavku nekoliko puta i dva gola viška.

Posljednji put mladi "lavovi" vodili su u 48. minutu (20:19), ali je Slovenija postigla tri vezana gola i došla do preokreta kojim je trasirala put ka pobjedi.

Mirko Latković je bio najbolji igrač našeg tima sa 11 golova, dok su Edin Beharović, Andrej Dobrković i Radoš Premović postigli po četiri.