Rukometni savez
Crne Gore

Istorijska pobjeda Crne Gore protiv Italije

seniori
Prva pobjeda muških reprezentativnih selekcija na prvenstvima Evrope u mlađim kategorijama!

Naši kadeti ostvarili su prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina koje se održava u Podgorici.

Nakon poraza od Portugala i Hrvatske, generacija koju predvode trener Nedim Selmanović i koordinator mlađih selekcija Draško Mrvaljević u okviru grupe A, savladala je Italiju 31:22.

Crna Gora će takmičenje nastaviti razigravanjem za plasman od 9. do 16. mjesta, a pobjeda protiv Italije značajna je u borbi za opstanak u A diviziji, za što je potrebno izbjeći jedno od posljednja tri mjesta na šampionatu.

Božo Vujović i saigrači su odigrali najbolji meč na prvenstvu – sjajno su krenuli i poveli 5:1 u 6. minutu nakon gola Premovića. Dobrković je u 28. minutu pogodio za 16:9, a na velikom odmoru bilo je 16:10.

I u nastavku sigurna igra mladih „lavova“, pa prva pobjeda na prvenstvu nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Andrej Dobrković je proglašen za igrača utakmice sa sedam golova, Radoš Premović je postigao šest, a Mirko Latković pet golova.

Ponedjeljak je na šampionatu slobodan dan, a prvi meč u razigravanju naš nacionalni tim će odigrati u utorak.