Poraz od Portugala na startu Evropskog prvenstva

Crna Gora u okviru grupe A na Evropskom prvenstvu u Podgorici poražena je od Portugala 30:24.

Crna Gora je porazom počela nastup na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina koje se održava u Podgorici.

Generacija koju predvode trener Nedim Selmanović i koordinator mlađih selekcija Draško Mrvaljević u okviru grupe A poražena je od Portugala 30:24.

Božo Vujović i saigrači poveli su samo na startu, nakon što je Premović u 5. minutu pogodio za 3:2. Portugal je ubrzo preokrenuo i do kraja prvog poluvremena u nekoliko navrata imao i tri gola viška.

I u nastavku meča su Portugalci održavali prednost, a naš tim propustio nekoliko prilika da uhvati priključak i dođe makar do remija.

Radoš Premović je bio najefikasniji u našem timu sa osam golova, dok je Mirko Latković postigao šest.

Glavni cilj našeg nacionalnog tima na smotri 16 najboljih selekcija Starog kontinenta je da sačuva mjesto u A diviziji, odnosno izbjegne posljednja tri mjesta na šampionatu.