Lovćen i Budućnost Podgorica za trofej Kupa Crne Gore

Lovćen i Budućnost Podgorica igraće za trofej Kupa Crne Gore. Finale se igra u subotu u 18 sati u dvorani Univerziteta Crne Gore.

U polufinalnim duelima završnog turnira, Lovćen je savladao Budvansku rivijeru Budva (25:19), dok je Budućnost Podgorica slavila protiv Rudara (28:22).

Dejan Lipovina sa osam golova predvodio je Budućnost Podgoricu do pobjede, dok su Dražen Mandić i Nemanja Jovanović postigli po pet.

Filip Racković je postigao sedam, a Dragan Jelušić šest golova za tim iz Pljevalja.

Mnogo uzbuđenja viđeno je u drugom polufinalu u kojem je Lovćen bio bolji od novog šampiona – Budvanske rivijere Budva.

U posljednjih deset minuta ušlo se sa neriješenim rezultatom (19:19), a finiš meča pripao je Lovćenu koji je u 57. minutu stigao do nedostižnih (23:19) nakon što je mrežu rivala zatresao Slaven Lekić. Cetinjani su bili oslabljeni od posljednjeg minuta prvog poluvremena, jer je plavi karton dobio Igor Marković.

Draško Kaluđerović je postigao pet golova za tim sa Cetinja, dok su Igor Marković i Darko Pejović postigli po četiri.

Zarija Lutovac je bio sjajan na golu i upisao je 13 odbrana.

Marko Simović sa pet i Đorđo Peruničić sa četiri pogotka istakli su se u redovima Budvana, na čijem golu je Lazar Pešić upisao 13 odbrana.

Lovćen je branilac trofeja, a u subotu će igrati za 12 naslov pobjednika Kupa nakon obnove nezavisnosti.

Budućnost Podgorica ima priliku da prvi put u klupskoj istoriji osvoji trofej Kupa.