Crna Gora ide na Svjetsko prvenstvo, Grčka pala u atmosferi za pamćenje

U atmosferi kakva odavno nije viđena u „Morači“, u revanš meču baraža pala je Grčka 33:25 (16:12), Crna Gora ide na Svjetsko prvenstvo.

Crna Gora ide na Svjetsko prvenstvo, u januaru naredne godine biće dio planetarne smotre u Poljskoj i Švedskoj.

U atmosferi kakva odavno nije viđena u „Morači“, u revanš meču baraža pala je Grčka 33:25 (16:12), nadoknađen je minus od dva gola iz prvog meča i pobjedom sa osam razlike, proslavljen plasman na treće uzastopno veliko takmičenje, nakon šampionata Evrope 2020. i ove godine.

Pred šest hiljada gledalaca u najvećoj crnogorskoj dvorani, što je rekordna posjeta nekom rukometnom meču u našoj državi, uz srčanost kojom su mnogo puta osvojili rukometnu Evropu, „lavovi“ nijesu mogli bez do ostvarenja sna.

Svi momci su heroji, to su prepoznali i navijači, slika iz Podgorice će bez sumnje obići rukometnu Evropu!

Nebojša Simić na svom fantastičnom nivou sa 18 odbrana, Branko Vujović najefikasniji sa devet golova, Miloš Vujović je postigao šest, a Radojica Čepić pet.

Hrabri Grci dugo su parirali, ali su naši momci sredinom drugog poluvremena poslije najboljeg perioda igre, otišli na nedostižnih 29:22 u 52. minutu.