"Lavovi" na minus dva nakon prvog meča baraža za Svjetsko prvenstvo

Grčka slavila (25:23) u prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo, u drugom poluvremenu imala je i šest golova prednosti.

Crna Gora u revanš meču baraža mora da nadoknadi dva gola minusa, ako poslije deset godina želi da bude učesnik Svjetskog prvenstva. Grčka je slavila 25:23 (15:10) u meču koji je odigran u prepunoj dvorani u Halkidi.

Sjajan rezultat poslije svega što je viđeno, jer je Grčka imala i šest golova prednosti u većem dijelu drugog poluvremena.

Grčka je preuzela vođstvo sredinom prvog poluvremena, poslije kojeg je imala pet golova prednosti – 15:10. Domaćin je imao i šest golova viška, izgledalo je da će Vasko Ševaljević i saigrači u Podgorici imati težak zadatak, ali su u finišu pokazali karakter i smanjili minus na samo dva gola, nakon što je Nemanja Grbović zatresao mrežu rivala u posljednjoj sekundi.

Jasno je da će i u revanšu biti teško protiv nezgodnih „helena“, ali Crna Gora uz podršku navijača može do ostvarenja cilja.

Nebojša Simić sjajan na golu sa 14 odbrana, Miloš Vujović je postigao osam, Branko Vujović pet, a Miloš Božović je tri puta zatresao mrežu rivala.

Revanš je u nedjelju u Sportskom centru „Morača“, a ulaz je besplatan.

GRČKA - CRNA GORA 25:23 (15:10)

Halkida - Dvorana „Tasos Kaburis”. Gledalaca: 1.550. Sudije: Kasador i Nikolau (Portugal). Sedmerci: Grčka 2 (1), Crna Gora 3 (3). Isključenja: Grčka 16, Crna Gora 14 minuta. Crveni karton: Lijapis (Grčka) u 58. minutu.

Grčka: BUKOVINAS 2 (10 odbrana), Papadonopulos, KOSTAKIDIS 1, Boskos 2, Lijapis, MILONAS 4, MALIOS 4, PASIJAS 5, Papavasilis 3, KARABURNIOTIS, Dobris, CIRAS 2 (1), Iliopulos, Papadionisiju 1, Arabacis 1.

Crna Gora: Mijušković, SIMIĆ (14 odbrana), F. Vujović, M. VUJOVIĆ 8 (3), Čavor 1, LAZOVIĆ, Čepić, B. VUJOVIĆ 5, RADOVIĆ 2, Kaluđerović, S. VUJOVIĆ 1, Ševaljević 1, BOŽOVIĆ 3, Lasica, Anđelić, Grbović 2.