Ubjedljiv poraz od olimpijskog šampiona, protiv Islanda za treće mjesto u grupi

Francuska je slavila ubjedljivu pobjedu (36:27) u utakmici trećeg kola glavne runde Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

„Lavovi“ su bili daleko od senzacije protiv olimpijskog šampiona – Francuska je slavila ubjedljivu pobjedu (36:27) u utakmici trećeg kola glavne runde Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Ponovo su skupo plaćene greške, u prvom poluvremenu propušteno je nekoliko odličnih prilika za preokret nakon perioda sjajne igre, Francuska se odlijepila do velikog odmora, a sve dileme riješila sredinom drugog poluvremena.

Drugi vezani poraz, ukupno treći na šampionatu, bio je neizbježan. Ostalo je samo pitanje koliko će biti konačna razlika...

Crna Gora u srijedu igra protiv Islanda u posljednjem kolu glavne runde, pobjeda bi vjerovatno donijela treće mjesto u grupi i borbu za petu poziciju na šampionatu.

Nebojša Simić je imao 12 odbrama, a najefikasniji je bio Miloš Vujović sa sedam golova.

Branko Vujović i Marko Lasica po pet puta su zatresli protivničku mrežu, dok je Radojica Čepić postigao tri.