"Lavice" propustile veliku šansu protiv Srbije

Od potpune kontrole meča do poraza od Srbije (27:25), "lavice" bez šansi za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

„Lavice“ nijesu izdržale – u neizvjesnom meču u Granoljersu poražene su od Srbije 27:25 (14:18), iako su u nekoliko navrata imale i četiri gola prednosti.

Vodile su do završnih deset minuta, Srbija prvi put povela 25:24 u 54. minutu i na kraju došla do pobjede, pa sada ima četiri boda u glavnoj rundi, dok naša selekcija ostaje na nuli i bez šansi za plasman u četvrtfinale.

Sjajno su Jovanka Radičević i saigračice odigrale prvo poluvrijeme, prvi put su do četiri gola prednosti došle u 15. minutu (9:5), a na velikom odmoru bilo je 18:14.

Posljednji put tu prednost imale su u 34. minutu kada je Radičević pogodila za 19:15.

Brnović je u 48. minutu donijela tri gola viška (24:21), ali je do kraja meča naša selekcija postigla samo gol – Srbija je preokrenula i prvi put povela u 54. minutu, a sve dileme riješila dva minuta prije kraja kada je Liščević pogodila za 27:25.

Mariana Rajčić je upisala 10 odbrana, Jovanka Radičević je postigla osam, a Ivona Pavićević pet.

Itana Grbić i Sanja Premović po četiri puta su zatresle protivničku mrežu, a Matea Pletikosić i Tatjana Brnović po dva.

Tamara Radojević se upisala osam puta u srpskom timu, jedan gol manje je postigla Jovana Stoiljković.