Rukometni savez
Crne Gore

"Lavice" na premijeri ubjedljivo poražene od Slovenije

seniori
Slovenija slavila protiv Crne Gore (28:18), za našu reprezentaciju u nedjelju protiv Angole meč odluke za plasman u drugu fazu.

Slovenija je bila ubjedljiva (28:18) protiv „lavica“ na premijeri za našu reprezentaciju na Svjetskom prvenstvu u Španiji.

Protivnik je bio bolji u svim segmentima igre i zasluženo došao do pobjede, dok će za Jovanku Radičević i saigračice meč odluke za prolaz u drugu fazu biti u nedjelju protiv Angole.

Pobjednik je praktično, bio poznat već nakon prvog poluvremena. Amra Pandžić je upisala čak 11 odbrana, uključujući i sedmerac, pa su „lavice“ upale u napadačke probleme, a uz nekoliko tehničkih grešaka, logičan je bio i minus od osam golova nakon prvih 30 minuta.

Slovenija je prvi put do dvocifrene prednosti stigla u 40. minutu (22:12) i došla do pobjede koja joj otvara vrata plasmana u drugu fazu.

Jovanka Radičević najefikasnija u našem timu sa sedam golova (pet iz sedmerca), Itana Grbić je postigla šest.

Pandžić je na kraju imala 14 odbrana, dok je Gros šest puta zatresla našu mrežu.