Crna Gora savladala Italiju, ali ostala bez vize za Svjetsko prvenstvo

Šansa da se izbori plasman na Svjetsko prvenstvo propuštena prvog dana, kada je naš tim poražen od Poljske.

Crnogorske juniorke savladale su Italiju 26:24 u drugom meču na kvalifikacionom turniru za plasman na Svjetsko prvenstvo koje se naredne godine održava u Sloveniji.

Šansu da izbore učešće na planetarnoj smotri izabranice trenera Ivana Terzića propustile su, međutim, prvog dana turnira, kada su poražene od Poljske, koja je sa dvije pobjede u Podgorici osvojila prvo mjesto.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, mlade „lavice“ sredinom drugog poluvremena stekle su zalihu, ali se Italija nije predavala do kraja i minut prije kraja prišla je na gol zaostatka.

Nađa Kadović je bila najefikasnija sa pet golova, Anastasija Marsenić je postigla četiri, a Gordana Marsenić i Anđela Milošević po tri.

Po dva pogotka upisale su Anastasija Krivokapić, Suzana Zečević i Žana Bulatović, dok je Sara Gugač jednom zatresla mrežu rivala.