Poljska slavila u "Verdeu", viza za Svjetsko prvenstvo sada je daleko

Poljska najbliža osvajanju prvog mjesta koje vodi na Svjetsko prvenstvo u Sloveniji naredne godine.

Crna Gora porazom je počela nastup na kvalifikacionom turniru za Svjetsko prvenstvo – Poljska je slavila 31:19 (17:8) protiv izabranica trenera Ivana Terzića u dvorani „Verde“ u Podgorici.

Tako je već poslije prvog dana jasno da je Poljska najbliža osvajanju prvog mjesta koje vodi na planetarnu smotru u Sloveniji naredne godine.

Protivnik je vodio tokom čitavog meča, na poluvremenu je bilo 17:8, a mlade „lavice“ u nastavku nijesu uspjele da zaprijete protivniku koji je slavio ubjedljivu pobjedu.

Gordana Marsenić je bila najefikasnija sa četiri gola, po tri su postigle Nađa Kadović i Anastasija Krivokapić. Anastasija Marsenić, Mia Ražnatović i Jelena Vukčević po dva puta su zatresle protivničku mrežu, a u strijelce su se još upisle Anđela Milošević, Milica Anđušić i Sara Gugač.

Subota je za naš nacionalni tim slobodan dan, a Crna Gora u nedjelju će igrati protiv Italije.