"Lavice" poražene od Japana, do četvrtfinala moraju težim putem

"Lavice" u preostala tri meča u Tokiju moraju da ostvare bar jednu pobjedu, kako bi izborile plasman u četvrtfinale.

Crna Gora poražena je od Japana 29:26 u drugom kolu Olimpijskih igara u Tokiju. Nakon startne pobjede protiv Angole, izabranice selektorke Bojane Popović nijesu se snašle na brzu igru protivnika, pa su propustile prvu šansu da osiguraju plasman u četvrtfinale. Sada u preostala tri meča u Tokiju moraju da ostvare bar jednu pobjedu, kako bi ostvarile cilj.

„Lavice“ su bolje počele meč, povele su 5:3, a u 15. minutu, nakon serije od 4:0, bilo je 10:6. Domaćin je predvođen golmankom Kametani, koja je meč završila sa 20 odbrana, do poluvremena uspio da napravi preokret i na odmor ode sa minimalnom prednošću (14:13).

Razlika je u 37. minutu iznosila pet (19:14), a u 51. minutu šest golova (26:20). Crna Gora je posljednju priliku da napravi priključak imala u 45. minutu, smanjila je na 22:20, ali je Japan serijom od 4:0 riješio sve dileme.

Tatjana Brnović postigla je šest, dok su sa po četiri meč završile Ema Ramusović i Jovanka Radičević, koja je sve pogotke postigla iz sedmerca.

Naredni rival, u četvrtak u devet sati i 15 minuta, biće Norveška.