Sjajno izdanje u drugom poluvremenu za ubjedljivu pobjedu na startu

"Lavice" ubjedljivom pobjedom protiv Angole napravile prvi korak ka četvrtfinalu Igara, u utorak (2 sata po našem vremenu) protiv domaćina Japana.

"Lavice" su ubjedljivom pobjedom (33:22) počele učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju - osvajanjem dva boda protiv Angole napravile su prvi korak ka plasmanu u četvrtfinale.

U duelu protiv najbolje afričke reprezentacije, izabranice selektorke Bojane Popović u prvom poluvremenu su četiri puta imale po dva gola prednosti, a nakon prvih 30 minuta vodile 13:12. Početak drugog poluvremena bio je sjajan - poslije šest vezanih golova za osam minuta, "lavice" su povele 19:12 i trasirale put ka pobjedi.

Tako se Crna Gora revanširala Angoli za poraz na prethodnim Igrama u Rio De Žaneiru i na najbolji način počela treće učešće na najvećoj svjetskoj smotri sportista.

Blistala je Jovanka Radičević sa 12 golova, dok su Itana Grbić, Tatjana Brnović i Majda Mehmedović postigle po četiri.

Crna Gora naredni meč igra u utorak u dva sata po našem vremenu protiv domaćina Japana.