Rumunija pala u Podgorici, Crna Gora ide na Evropsko prvenstvo

U meču odluke, "lavovi" savladali Rumuniju i peti put uzastopno, ukupno šesti učestovaće na Evropskom prvenstvu.

Novi uspjeh crnogorskog rukometa! Nakon rukometašica koje su u prethodna dva mjeseca izborile plasman na Olimpijske igre i Svjetsko prvenstvo, i rukometaši su uspješno završili put ka najvećoj smotri – naredne godine će nastupiti na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj i Slovačkoj. Crna Gora – Rumunija 23:19 (9:9).

U meču odluke u kojem je za drugo mjesto u grupi bio dovoljan i bod, „lavovi“ su do pobjede protiv Rumunije došli zahvaljujući boljem izdanju u nastavku, pa će peti put uzastopno, a ukupno šesti nastupiti na šampionatu Evrope.

Poslije ujednačenog prvog poluvremena, sjajno su naši momci počeli drugo poluvrijeme, postigli četiri vezana gola, a mreža Simića nije se zatresla osam minuta, pa je poslije vođstva 13:9, trasiran put ka velikog pobjedi. Do kraja meča pitanje pobjednika više se nije postavljalo, jer su Ševaljević i saigrači sigurnom igrom održavali prednost, a nakon dva vezana gola Radovića bilo je 22:17, tri minuta prije kraja.

Branko Vujović i Marko Lasica bili su najefikasniji sa po pet golova, Miloš Božović postigao je četiri, dok su Mirko Radović i Vasko Ševaljević po tri puta zatresli protivničku mrežu. Nebojša Simić je upisao sedam odbrana.

Na 15. šampionatu Starog kontinenta učestvovaće Mađarska i Slovačka kao domaćini, Španija i Hrvatska kao finalisti prošlog EP, po dvije ekipe iz osam kvalifikacionih grupa - Srbija, Francuska, Njemačka, Austrija, Rusija, Češka, Poljska, Island, Slovenija, Holandija, Norveška, Bjelorusija, Danska, Sjeverna Makedonija, Švedska i Crna Gora, te Bosna i Hercegovina, Litvanija, Poljska i Ukrajina kao četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

CRNA GORA – RUMUNIJA 23:19 (9:9)

PODGORICA – Dvorana „Bemax arena“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Brkić, Jusufhodžić (Austrija). Sedmerci: Crna Gora 2 (1), Rumunija 1 (1). Isključenja: Crna Gora 16, Rumunija 6 minuta. Crveni karton: Simović (Crna Gora) 3x2 minuta u 60. minutu.

CRNA GORA: Mijušković, Simić (sedam odbrana), F. Vujović, Glendža, Bakić 2, Lazović, B. Vujović 5, Radović 3, Simović 1, Ševaljević 3 (1), Božović 4, Lasica 5, Vujačić, Anđelić, Grbović, Lipovina.

RUMUNIJA: Janku, Popesku (14 odbrana), Militaru, Umet 6, Rakocea 2, Bužor 3, Negru 1 (1), Sandru, Gavriloaja, Rotaru 1, Buzle 1, Kabuc 1, Fotake, Dumitru, Asoltanei 2, Talmajer 2.