Veliki pad u drugom poluvremenu, Danska ubjedljiva protiv "lavica"

"Lavice" u utorak protiv Slovenije igraju meč odluke za plasman u glavnu rundu.

Crna Gora je doživjela drugi poraz na Evropskom prvenstvu – domaćin Danska je slavila 28:19 (13:11) u drugom kolu grupe A i osvajanjem nova dva boda osigurala plasman u glavnu rundu.

Nakon poraza od Francuske i Danske, „lavice“ će u utorak protiv Slovenije igrati meč odluke za osvajanje treće pozicije u grupi i plasman u narednu fazu, a i bod donosi ostvarenje cilja.

Minus je nakon prvog poluvremena bio dva gola, „lavice“ držale priključak do 35. minuta kada je Mehmedović zaostatak smanjila na dva gola (15:13), ali je uslijedio potpuni pad u igri našeg tima i devet vezanih primljenih golova za 17 minuta, pa je ubjedljiv poraz bio neminovan.

Jovanka Radičević i Ema Ramusović postigle su po četiri gola, a po dva Matea Pletikosić, Majda Mehmedović, Jelena Despotović i Nikolina Vukčević.

Mehmedović je donijela prednost, a naša reprezentacija još tri puta imala minimalnu prednost (2:1, 3:2, 4:3), posljednji put nakon što je Ramusović postigla svoj drugi gol.

Danska je preokrenula preko Pedersen i Estergord, nakon čega su uslijedila dva izjednačenja (5:5, 6:6).

Poslije golova Rej iz sedmerca i Jergensen, domaćin je prvi put stekao dva gola prednosti (8:6, 20. minut), koje je sačuvao do kraja meča, iako su Radičević i saigračice četiri puta bile na gol zaostatka.

Pedersen je pogodila na početku nastavka za 14:11, a Crna Gora posljednji put zaprijetila u 35. kada je Mehmedović zaostatak smanjila na dva gola (15:13).

Umjesto priključka uslijedio je totalni pad u igri našeg tima – Danska je postigla devet vezanih golova, „lavice“ potpuno stale u napadu, a Toft činila čuda na golu protivnika, pa je u 52. minutu minus bio čak 11 golova (13:24) nakon što je pogodila Ane Mete Hansen.

Pletikosić je prekinula seriju bez gola našeg tima, ali je jedina dilema bila konačna razlika.

CRNA GORA - DANSKA 28:19 (11:13)

Herning - „Jiske bank boksen”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Nastase i Stanku (Rumunija). Sedmerci: Crna Gora 4 (3), Danska 2 (2). Isključenja: Crna Gora 2, Danska 4 minuta.

Crna Gora: Babović, Nenezić, Batinović (šest odbrana), Radičević 4 (3), Jauković 1, Pletikosić 2, Mugoša 1, Džaferović, A. Klikovac, Ujkić 1, Ramusović 4, B. Klikovac, Mehmedović 2, Despotović 2, Grbić, Vukčević 2.

Danska: Toft (10 odbrana), Rajnhart (dvije odbrane), Pedersen 4, M. Hansen 1, A-M. Hansen 3, Hajndal, Haugsted 1, Tranborg 2, Lund 1, A. Hansen 1, Jergensen 2 (1), Rej 4 (1), Estergord 4, Burgord 3, Hejlund 2, Iversen.