Treći poraz Crne Gore na Evropskom prvenstvu u Sloveniji

Nakon Sjeverne Makedonije i Austrije, generacija koju predvodi trener Draško Mrvaljević upisala je poraz i od Hrvatske 34:26 u Celju.

Crna Gora je doživjela treći poraz na Evropskom prvenstvu za igrače do 20 godina u Sloveniji.

Naša reprezentacija je dobro parirala favorizovanom protivniku do sredine drugog poluvremena, u 42. minutu minus je bio samo gol (22:21).

Uslijedila je međutim, serija od sedam vezanih golova Hrvatske za vođstvo 29:21 u 51. minutu i kraj dilema oko pobjednika.

Andrija Radovanović je bio najefikasniji sa osam golova, dok je Đorđe Šljukić postigao pet.