Osma dupla kruna za Lovćen

U finalu Kupa u "Bemax areni", izabranici Filipa Popovića savladali su Budvansku rivijeru Budva rezultatom 31:29.

Rukometaši Lovćena osvojili su osmu duplu krunu.

Timu iz Prijestonice to je 13. trofej pobjednika Kupa Crne Gore, a 11 puta je bio šampion Crne Gore.

Cetinjani su nakon prvog poluvremena vodili 18:12, ali je Budvanska rivijera Budva bila bolja u nastavku meča i izborila se za neizvjesnu završnicu.

Junak pobjede bio je Luka Vujović golom na 40 sekundi do kraja, nakon lucidne asistencije Perišića.

Đorđo Peruničić je smanjio svojim 10. golom, ali vremena za izjednačenje nije bilo, jer je ostalo 18 sekundi.

Bogdan Petričević je probio presing i postavio konačnih 31:29.

Lovćen je do pobjede predvodio Ivan Perišić sa devet golova, dok je Filip Krivokapić postigao šest.

U redovima tima iz Budve istakao se Đorđo Peruničić sa 10 golova.

Trofej kapitenu Lovćena Mirku Radoviću uručio je predsjednik Rukometnog saveza Crne Gore Petar Kapisoda.