Izgubljena prva bitka za Pariz, protiv Slovenije meč odluke za plasman na Olimpijske igre

Njemačka je slavila (28:24) u sjajnoj atmosferi u Ulmu, "lavice" će u nedjelju u 16 sati protiv Slovenije odlučivati o putniku na Olimpijske igre.

Prva od dvije odlučujuće bitke za Pariz je izgubljena.

Njemačka je slavila (28:24) u sjajnoj atmosferi u Ulmu, "lavice" će u nedjelju u 16 sati u direktnom duelu protiv Slovenije odlučivati o putniku na Olimpijske igre.

Nema vremena za tugu, Crna Gora i dalje sanja olimpijski san, nakon 60 minuta borbe protiv Slovenije dobićemo odgovor na pitanje da li četvrti put zaredom idemo na Olimpijske igre...

Dobra igra u odbrani i odlična Armel Atingre na golu sa osam odbrana u prvom poluvremenu, ali previše grešaka i propuštenih šansi u napadu odvelo je Crnu Goru na minus četiri nakon prvog poluvremena – 11:7.

Put ka pobjedi domaćin je trasirao sa četiri vezana gola na startu drugog poluvremena za vođstvo – 15:7.

Matea Pletikosić bila je najefikasnija sa devet golova, Dijana Mugoša je postigla četiri, a po tri Ivona Pavićević i Jelena Despotović.