Rukometni savez
Crne Gore

"Lavice" u finišu slomile otpor Turske i osigurale prvo mjesto u grupi

seniori
Prvo mjesto u kvalifikacionoj grupi za za EHF Euro 2024 osigurano je nakon pobjede protiv Turske (30:28) u Rizeu.

"Lavice" su ispunile cilj iako nijesu blistale u Rizeu.

Prvo mjesto u kvalifikacionoj grupi za za EHF Euro 2024 osigurano je nakon pobjede protiv Turske – 30:28.

10 bodova i svih pet pobjeda imaju izabranice Bojane Popović nakon što su sredinom drugog poluvremena slomile otpor domaćina.

Turska je i u prvom poluvremenu i u nastavku, po jednom imala tri gola prednosti (7:4, 9. minut i 17:14, 34. minut), ali su naše djevojke prokrenule u 45. minutu (21:20).

Armel Atingre odbranila je sedmerac, a Marina Rajčić zicer, da bi Ivona Pavićević prvi put Crnu Goru odvela na "plus dva" (22:20).

Nakon toga konačno se razigrala i Matea Pletikosić, pa je Crna Gora stigla i do pet golova razlike (28:23) i praktično već tada završila posao u Turskoj.

Dijana Mugoša najefikasnija sa devet golova, dok su Matea Pletikosić, Bobana Klikovac i Jelena Despotović postigle po četiri.

Marina Rajčić je upisala 10 odbrana, Armel Atingre tri, uključujući i sedmerac.

U nedjelju u 18 sati u "Moraču" stiže Bugarska na kraju kvalifikacija, što je prilika da publika pozdravi "lavice" pred put u njemački Ulm, gdje će se od 11. aprila voditi bitke za Olimpijske igre u Parizu.