Crna Gora savladala Srbiju, još sanjamo polufinale
11.12.2018

Crnogorske rukometašice pobijedile su Srbiju 28:27 u drugom meču glavne faze Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Naše su na tri minuta prije kraja poslije sjajnog preokreta stigle do 28:25, ali su uz malo sreće sačuvale trijumf, pošto su se reprezentativke Srbije loše snašle u napadu za poravnanje.

Crna Gora je savršeno počela meč, kontranapadima i brzim centrom stvarali smo prednost koja je maksimalno iznosila tri gola.

Nekoliko promašenih zicera onemogućilo nas je da stvorimo i veći višak, nakon čega je Srbija skupila odbranu i na krilima nezaustavljive Krpež stigla je do velikog preokreta. Od -3 do +4 stigao je tim selektora Obradovića i do odmora je sačuvao 15:12.

Crna Gora je u drugom poluvremenu povratila energiju sa starta meča, a briljantna Milena Raičević je blistala i golovima i asistencijama i najzaslužnija je za preokret. Dugo nam je trebalo da stignemo do prednosti, u tome smo uspjeli na sedam minuta prije kraja meča, a u finišu nijesmo kažnjeni za tri vezana neiskorišćena napada.

Najefikasnije u našem timu bile su Mehmedović, Raičević i Jauković sa po šest golova, na drugoj strani 12 golova Krpež!

Naše rukometašice su ovom pobjedom ostale u igri za polufinale. Za to im je potrebno da Srbija iznenadi Francusku, a da mi savladamo otpisanu Dansku.

Pobjeda nad Dankinjama garantuje borbu za peto mjesto.